Особливості заливання бетону М 400
Бетон М400 – важкий високоміцний кам’яний будівельний матеріал класу В30. Він використовується в промисловості та приватному будівництві, де потрібна висока міцність бетону на стиск.
Матеріал затребуваний при створенні напружених мостів, плит, балок, колон, шляхопроводів, гідротехнічних об’єктів. Застосовують його і для будівництва висотних будівель.
Для виготовлення бетонної суміші з міцністю на стиск 40 Н/мм2 М400 використовують:
</ span>
- великий заповнювач. Їм може виступати гранітний/гравійний щебінь із фракцією зерна від 5 мм, середньою щільністю 2500 кг/м3. Максимальний вміст глини та пилу в щебені не повинен перевищувати 3%;
- дрібний заповнювач. За ГОСТом до складу бетону М400 входить пісок (природний річковий, природний кар’єрний, природний гірський) з фракцією 2.5 – 3.5 мм, рівнем вологості – не вище 5%, насипною щільністю – 2000-2800 кг/м3. Кількість дрібного заповнювача визначається виходячи з питомої ваги свіжого бетону;
- цемент;
- воді.
Міцність бетонного каменю, інші характеристики суміші залежать від якості та кількості компонентів.
Бетон М400 застосування:
- монолітні колони;
- балки;
- ригелі;
- банківські сховища;
- мостові та інші конструкції зі специфічними вимогами.
Ціна на бетон М400 у Києві висока. Тому його частіше застосовують у промисловості, ніж на приватних заміських будівельних майданчиках.
Схоплювання бетону
На термін затвердіння бетону впливає процес гідратації – випаровування води з цементу. Процес йде доти, доки бетон не досягне максимальної міцності на стиск. Цей показник повільно збільшується протягом 28 днів з моменту початкового укладання.
Схоплювання бетонної суміші класу В30 супроводжується посиленим тепловиділенням. Тому при будівельних роботах з важким бетоном М400 важливо контролювати процес зміни тепла у свіжому бетонному елементі.
Для контролю температури твердіючого матеріалу використовують калориметр. Він дає необхідні факти про процеси усередині монолітних конструкцій.
Інженери зобов’язані підтримувати відповідну температуру, що впливає на тривалість затвердіння маси.
Термін затвердіння бетонної конструкції
Період застигання штучного каменю залежить від типу використовуваного цементу, пропорцій суміші, необхідної міцності, розміру та форми елемента, погодних умов, майбутніх умов впливу та методу затвердіння.
Термін критичного набору міцності більшості бетонних конструкцій – 3 діб при температурі вище 5 °C. Час схоплювання скорочується, якщо використовується високоміцний бетон, а навколишня температура повітря вище 10°C. У зимовий час період затвердіння збільшується.
На підставі даних калориметра інженери можуть вжити заходів щодо охолодження або зволоження конструкції.
Для досягнення критичної міцності конструкцій у зимовий час використовують укриття бетону та методику прогріву матеріалу тепловими гарматами. Підтримка температурно-вологісного режиму виконується доки бетон не досягне 70% міцності на стиск або вигин.
Чому небезпечно швидке застигання бетону у високомарочних сумішах В30
Прискорена гідратація цементу при високих температурах веде до:
- появі тріщин і порожнеч у камені, що твердіє;
- зменшення несучої здатності конструкції до 50%;
- зниженню терміну експлуатації.
Чим вищий клас міцності бетонної суміші, тим вище в ньому частка цементу, а це означає, що розчин починає схоплюватися вже через півгодини після закінчення перемішування.< /p>
Заходи щодо запобігання швидкому схоплюванню:
- Введення в суміш спеціальних пластифікуючих добавок для уповільнення затвердіння. Збільшують термін життя бетону до 3 годин.
- Проведення робіт з бетоном на відкритому повітрі за температури від +5 до +22 градуси.
- Використання бетононасосів для заливання.
- Швидка приймання та переробка бетонної суміші на будмайданчику.
Усадка високомарочного бетону
Як наслідок випаровування води виникає усадка бетону. Пісок та щебінь осідають, цементне молочко вивільняється. У високомарочних сумішах виникає ще й природне усадження матеріалу під власною вагою.
Тому важливо правильно розрахувати обсяг бетонної суміші, що замовляється, враховуючи можливі технологічні втрати, а також дотримуватися інструкцій з догляду за бетоном після заливання.
Використовуйте бетононасоси для заливки високомарочних складів
Купити бетон М 400 у Києві за доступними цінами в компанії “Бетон Компані”
У нас можна купити в Києві бетон М400 недорого. З нами вигідно працювати за великих обсягів бетонування. Бетономіксери привезуть на будмайданчик високомарочні бетонні суміші безпосередньо із заводу, забезпечать рівномірне перемішування, нівелюють ефект схоплювання цементу.