Якщо ви новачок у гіпсокартоні та беретеся за проект, вам потрібно переконатися, що ви отримуєте той тип, який найкраще підходить для вашого приміщення.
Гіпсокартон має безліч назв, включаючи гіпсокартон, стінові панелі або гіпсокартон. Його також часто називають гіпсокартоном, який є особливою маркою гіпсокартону. Це все синоніми, а чи не різні типи.
Види гіпсокартону
Плити гіпсокартону зазвичай складаються з гіпсу та паперу. Тип гіпсокартону, який ви купуєте для проекту, залежатиме від його використання. Вибір правильного типу забезпечить його довговічність та здатність протистояти різним середовищам.
Стандартний гіпсокартон
Стандартний гіпсокартон є типовим варіантом для житлового будівництва та зазвичай використовується для стін та стель. Товщина вибраного матеріалу також залежатиме від використання.
Наприклад, домовласник може захотіти вибрати товстіший варіант стелі, на якому висітиме важкий світильник. Стандартна товщина, що використовується для житлових стін та стель, становить 1/2 дюйми.
Зелений гіпсокартон (вологостійкий)
Зелений гіпсокартон дорожчий за стандартний, але він стійкий до плісняви та води. Цей тип добре підходить для стін туалетних кімнат та приміщень з підвищеною вологістю, таких як пральня. Однак він не є водонепроникним.
Синій
Синій гіпсокартон дорожчий за зелений, а також більш водостійкий. Цей тип гіпсокартону краще підходить для вбиралень та приміщень, де стіна або стеля можуть стикатися з водою.
Ламінований гіпсокартон
Монтаж у найкоротші терміни. Причому його можна монтувати різними способами, навіть кріпити без каркаса.
Ламінований гіпсокартон не треба шпаклювати для вирівнювання поверхні. Не потрібно робити жодних робіт з фінішного оздоблення.
Відсутність деформації у процесі експлуатації. Відмінні звуко-теплоізоляційні властивості. Ці характеристики залежать від товщини матеріалу – плівки, що ламінує. Ламінований гіпсокартон з’явився нещодавно, але сьогодні він користується великою популярністю.
Звукоізоляційний
Звукоізоляційний гіпсокартон – ідеальний варіант для приміщень, де шум є проблемою. Наприклад, його можна використовувати для поділу офісних приміщень або музичної кімнати.
Вогнестійкий
Вогнестійкий гіпсокартон складається з негорючих волокон і використовується для конкретних будівельних проектів для забезпечення додаткового протипожежного захисту.
Будівельні норми та правила зазвичай вимагають його використання у гаражах, а також у багатоквартирних будинках та кондомініумах. У той час як інші типи гіпсокартону, як відомо, є вогнестійкими, цей тип краще запобігає розповсюдженню.