Фундамент з ФБС: правила монтажу. Фото

Фундаментний блок ФБС застосовують для зведення будівель житлового та промислового сектора.

Використання залізобетонних блоків допомагає прискорити будівництво опорних споруд, що несуть конструкцій.

Висока міцність виробів незамінна при створенні фундаментної основи високонавантажених будівель.

Фундамент з фбс – види блоків

Залежно від форми та особливостей, розрізняють такі види залізобетонних блоків:

  • ФБС – стіновий суцільний фундаментний блок.

Виготовляється з важкого типу бетону, також до складу виробу може входити силікатний або керамзитбетон. Застосовується в малоповерховому будівництві під час зведення стін підземних приміщень (підвали, підлоги, цокольні та технічні поверхи). Армовані конструкції ФБС також широко використовуються для створення стовпчастого чи стрічкового фундаменту.

  • ФБП – блок з пустотами.

Фундамент з фбс-блок порожній. Фото, статтіЗастосовується для будівництва стін без центрального опалення. Завдяки зниженій вазі ФБП, блоки зручно застосовувати не лише у промисловому секторі, а й у приватному будівництві.

Для їх монтажу не потрібна спеціальна техніка. Пустотні ЗБВ-блоки часто використовують у дорожньому будівництві під час ремонту доріг, огородження ділянок шляхопроводу, спорудження дорожніх знаків, плакатів, рекламних щитів.

  • ФБВ — армований блок з вирізом для укладання перемичок та балок.

Вироби активно використовують для облаштування стель, стін підземних приміщень. Завдяки технологічним отворам та щілинам ФБВ пропуск комунікацій з використанням блоків виконується швидше. Вироби використовують також як додатковий елемент стрічкового фундаменту.

Які переваги має фундамент з ФБС

Залізобетон може переносити значні навантаження. Він не руйнується від вологи, хімічних впливів довкілля. Тому його використання виправдане під час зведення підземних фундаментів.

Підстава зі збірних бетонних блоків приймає навантаження від ваги будівлі і рівномірно розподіляє її в грунт.

Фундамент із збірних блоків виготовляють на заводі. Блоки відправляють на будівельний майданчик лише після набору бетоном необхідної міцності.

Ціна ФБС фундаменту набагато нижча, ніж монолітної бетонної основи. А швидкість будівництва збірної основи у ФБС вища, ніж у моноліту.

Укладання та правила монтажу фундаменту за допомогою ФБС

Укладання та правила монтажу фундаменту за допомогою ФБСРізні ґрунти припускають різні способи укладання ЗБ-блоків. Щоб збільшити здатність основи, що несе, ФБС встановлюють на подушки фундаменту.

Стрічковий фундамент збільшує площу опори.

Підготовчі роботи.

Підготовчий етап включає розмітку площі будівельних робіт і зведення котловану глибиною +20 см до рівня промерзання ґрунту та шириною +20 см до ширини фундаментного блоку.

Залежно від виду блоків, їх необхідно укладати на грунт, використовуючи цементно-піщаний розчин.

Створення основи.

Перед тим як монтувати фундамент з фбс, готують основу. Якщо грунт щільний і не пучинистий, можна використовувати замість піщано-щебеневого шару бетонну основу висотою 100 мм шару.

Створення основи фундаменту з блоків. Фото, статтіЯкщо припускають зведення підвалу в малоповерховому будинку, в якості основи для фундаменту використовують піщану подушку. Це вирівняна плита піску, на 200-300 мм довша і ширша за блоки.

Шар піску викладають у вигляді піраміди. Така основа необхідна, щоб унеможливити відвисання блоків ФБС з подушки. До того ж конструкція вузькою частиною до блоків, широкою до грунту, дає можливість розподілити вагу на плиту, а потім на грунт.

Укладання кутів.

З кутів та місць перетину блоків починають монтажні роботи. Загалом монтаж ФБС-блоків мало чим відрізняється від кладки цегли. Для будівництва заміських будинків, котеджів найкраще використовувати ФБС 24-4-6. Його розміри є оптимальними.

Для скріплення блоків використовують цементний розчин товщиною 10 см. Проломи та порожнечі в заливці неприпустимі.

Щоб збільшити термін служби будівлі та додаткової гідроізоляції, фундамент обробляють гудроном.

Укладання кутів з фундаментних блоків. Фото, статтіЗверніть увагу!</strong > Перший ряд фундаменту має бути виконаний із рівних блоків стандартної форми. Наступні ряди викладають за допомогою крана, дотримуючись рівня.

Отвори для каналізації, входи та виходи труб комунікацій потрібно обміркувати та прорахувати заздалегідь до укладання.

Обробка верхнього ряду фундаменту

Останній шар блоків ФБС вкривають руберойдом. Блоки змащують подвійним шаром мастики, а після її застигання засипають простінки піском. Пісок ретельно утрамбовують.

Купити ФБС у Києві

У компанії “Бетон-компані” можна не тільки купити блоки фундаментні ФБС в Києві недорого. Ми також можемо проконсультувати щодо вибору необхідної конструкції залізобетонних виробів для вашої споруди.

Щоб уточнити ціну на ФБС, дізнатися про умови доставки, телефонуйте.