Які бувають вентблоки. Фото

Вентиляційні блоки по простому вентиляторі – це конструкції, які використовуються для організації природної вентиляції в будівлях до 25 поверхів заввишки. Обов’язковою умовою установки є наявність теплого і холодного горищ у будівництві житлового або промислового призначення. Завдяки цим прямокутним плитам із круглими та квадратними отворами вуглекислий газ, дим, запах видаляється з приміщень шляхом природної циркуляції повітря.

Залежно від призначення блоки вентканалів відрізняються габаритними розмірами та фізичними показниками. За стандартами розміри вентиляційних блоків варіюються від 2600 до 3500 мм. Відрізняється у конструкціях міцність, вона залежить від матеріалів виробу.

Які бувають вентблоки

Вентблоки купити у Києві. Фото, ціна , продаж

  1. Залізобетонні. Виготовляються із бетону, армованого сталевим каркасом. В основі блоку один головний та кілька допоміжних витяжних каналів. ЗБ-блоки встановлюють у приміщеннях з несприятливим та нестабільним рівнем вологості, наприклад, у тропічному кліматі. Завдяки високій міцності матеріалу їх використовують і як огородження для проводів комунікацій.
  2. Бетонні. Виготовляються на основі легкого бетону із вмістом гіпсу. Модифікатори роблять виріб легшим, але знижують показники міцності. Гіпсобетонна система вентиляції виходить більш економічною, оскільки часто для її встановлення не потрібний витяг.
  3. Керамзитобетонні вентиляційні блоки. У складі пористі гранули обпаленої глини керамзиту. Тому блоки мають підвищені характеристики теплоізоляції, міцності, опору механічним ушкодженням. З успіхом застосовуються не тільки для пристроїв систем вентиляції, а й огорожі комунікаційних проводів.

Типорозміри вентблоків та їх значення

Вентиляційні блоки керамзитобетонні. ФотоНа ринку будівництва представлені вентблоки 3 типів:

Перш ніж купити вентиляційні блоки, потрібно розібратися зі сферою їх завдань та особливостей будівлі. Від цього залежатиме вигляд та параметри відповідного виробу.

Висоту вентблоку співвідносять з висотою приміщення. Кількість супутникових каналів впливає на ширину виробу.

Розрізняють вентблоки, призначені для влаштування системи вентиляції в:

  • житлових будинках до 10 поверхів заввишки,
  • житлових будинках до 25 поверхів заввишки
  • приміщення специфічного характеру (наприклад, для спорудження горища),
  • приміщення в сейсмічно активних зонах (це вентблоки з посиленою арматурою та зміцнюючими елементами).

При облаштуванні природної вентиляції у приватних будинках, збудованих за оригінальними проектами, використовують вентиляційні блоки нестандартної форми. Такі вироби з незвичайними габаритами та кількістю каналів “Бетон-компані” можуть виконати на замовлення.

За структурою виробу можуть бути:

  • збірні системи, які збираються на місці за допомогою зварювального апарату. Коштують дешевше, але через особливості монтажу та появи швів показники ефективності знижено.
  • монолітні, складаються з головного каналу, похилих супутників та кількома додатковими компонентами. Це надійні та ефективні герметичні конструкції.

Абревіатура та маркування вентиляційних блоків

Збірні вентиляційні блоки в Києві. ФотоКожен вентблок маркується літерами ВБ (вентиляційний блок) з двозначною цифрою, що означає довжину виробу в дециметрах.

Для позначення заставних елементів до маркування додають ще одну цифру через дефіс. Наприклад, ВБ-30-3. Тобто, цей вентблок має довжину 30 дм і 3 заставні елементи.

Також можна зустріти маркування бетону, який використовувався під час виробництва. При виготовленні вентиляційних блоків використовується важкий бетон (марка М150 і вище) або легкий дрібнозернистий (марки М100 ) високої щільності, міцності, морозостійкості.

Ми пропонуємо залізобетонні блоки від провідного українського виробника компанії Ковальська. Вентблоки Ковальської підійдуть для будівництва житлових та громадських будівель , вони виготовлені відповідно до ГОСТів, пройшли перевірку якості та мають всю необхідну документацію.

Купити вентиляційні блоки у Києві в “Бетон-компані”, отже отримати високоякісні вироби від провідних вітчизняних постачальників за низькими цінами та гарантіями термінів придатності.