Вентиляційні блоки по простому вентиляторі – це конструкції, які використовуються для організації природної вентиляції в будівлях до 25 поверхів заввишки. Обов’язковою умовою установки є наявність теплого і холодного горищ у будівництві житлового або промислового призначення. Завдяки цим прямокутним плитам із круглими та квадратними отворами вуглекислий газ, дим, запах видаляється з приміщень шляхом природної циркуляції повітря.
Залежно від призначення блоки вентканалів відрізняються габаритними розмірами та фізичними показниками. За стандартами розміри вентиляційних блоків варіюються від 2600 до 3500 мм. Відрізняється у конструкціях міцність, вона залежить від матеріалів виробу.
Які бувають вентблоки
- Залізобетонні. Виготовляються із бетону, армованого сталевим каркасом. В основі блоку один головний та кілька допоміжних витяжних каналів. ЗБ-блоки встановлюють у приміщеннях з несприятливим та нестабільним рівнем вологості, наприклад, у тропічному кліматі. Завдяки високій міцності матеріалу їх використовують і як огородження для проводів комунікацій.
- Бетонні. Виготовляються на основі легкого бетону із вмістом гіпсу. Модифікатори роблять виріб легшим, але знижують показники міцності. Гіпсобетонна система вентиляції виходить більш економічною, оскільки часто для її встановлення не потрібний витяг.
- Керамзитобетонні вентиляційні блоки. У складі пористі гранули обпаленої глини керамзиту. Тому блоки мають підвищені характеристики теплоізоляції, міцності, опору механічним ушкодженням. З успіхом застосовуються не тільки для пристроїв систем вентиляції, а й огорожі комунікаційних проводів.
Типорозміри вентблоків та їх значення
На ринку будівництва представлені вентблоки 3 типів:
Перш ніж купити вентиляційні блоки, потрібно розібратися зі сферою їх завдань та особливостей будівлі. Від цього залежатиме вигляд та параметри відповідного виробу.
Висоту вентблоку співвідносять з висотою приміщення. Кількість супутникових каналів впливає на ширину виробу.
Розрізняють вентблоки, призначені для влаштування системи вентиляції в:
- житлових будинках до 10 поверхів заввишки,
- житлових будинках до 25 поверхів заввишки
- приміщення специфічного характеру (наприклад, для спорудження горища),
- приміщення в сейсмічно активних зонах (це вентблоки з посиленою арматурою та зміцнюючими елементами).
При облаштуванні природної вентиляції у приватних будинках, збудованих за оригінальними проектами, використовують вентиляційні блоки нестандартної форми. Такі вироби з незвичайними габаритами та кількістю каналів “Бетон-компані” можуть виконати на замовлення.
За структурою виробу можуть бути:
- збірні системи, які збираються на місці за допомогою зварювального апарату. Коштують дешевше, але через особливості монтажу та появи швів показники ефективності знижено.
- монолітні, складаються з головного каналу, похилих супутників та кількома додатковими компонентами. Це надійні та ефективні герметичні конструкції.
Абревіатура та маркування вентиляційних блоків
Кожен вентблок маркується літерами ВБ (вентиляційний блок) з двозначною цифрою, що означає довжину виробу в дециметрах.
Для позначення заставних елементів до маркування додають ще одну цифру через дефіс. Наприклад, ВБ-30-3. Тобто, цей вентблок має довжину 30 дм і 3 заставні елементи.
Також можна зустріти маркування бетону, який використовувався під час виробництва. При виготовленні вентиляційних блоків використовується важкий бетон (марка М150 і вище) або легкий дрібнозернистий (марки М100 ) високої щільності, міцності, морозостійкості.
Ми пропонуємо залізобетонні блоки від провідного українського виробника компанії Ковальська. Вентблоки Ковальської підійдуть для будівництва житлових та громадських будівель , вони виготовлені відповідно до ГОСТів, пройшли перевірку якості та мають всю необхідну документацію.
Купити вентиляційні блоки у Києві в “Бетон-компані”, отже отримати високоякісні вироби від провідних вітчизняних постачальників за низькими цінами та гарантіями термінів придатності.