Анкера для бетону: види, встановлення

Анкера для бетону відіграють важливу роль у кріпленні всього — від побутових стелажів до вуличних ліхтарів та гребель гідроелектростанцій.

Бетонні анкери працюють шляхом вставки в отвори в бетоні або цегляній кладці, потім вони розширюються, «захоплюючи» стінки отвору для кріплення за допомогою болтів або гвинтів. Анкери можна розділити на дві загальні групи: із зовнішнім та внутрішнім різьбленням.

Анкера для бетону — види

Підготовка до встановлення анкерних болтів

Щоб правильно встановити анкера, спочатку треба правильно просвердлити отвори. Надівши рукавички, захисні окуляри та засоби захисту органів слуху, озброїться перфоратором із твердосплавним наконечником.

Молотковий бур або перфоратор розбиватиме бетон при свердлінні і забезпечить правильну геометрію отвору. Свердліть треба трохи глибше, ніж довжина анкера. Для того, щоб потім очистити отвір від якомога більшої кількості пилу та частинок, шматочків зруйнованого бетону або цегли, які якщо неможливо вичистити, то впадуть на дно отвору, де вони не заважатимуть роботі кріплення.

Твердосплавні свердла, що відповідають стандарту ANSI, відповідають допуску кріплення.

Пам’ятайте !!!:

  • що свердло має бути того ж діаметра, що і болт, якщо ви використовуєте анкер із зовнішнім різьбленням;
  • воно має бути зовнішнього діаметра гільзи, якщо ви використовуєте анкер із внутрішнім різьбленням.

Анкера з внутрішнім різьбленням

Анкера для бетону з внутрішнім різьбленням, такі як вставні анкери і анкери-перемички, являють собою гільзи або трубки, які вставляються в отвір і розширюються, щоб потім розклинити анкерний болт або гвинт. Більшість із них потребують спеціального інсталяційного інструменту для розширення порожнистих трубок та їх «заклинювання» всередині отворів.

Анкери визначаються діаметром болта, тому отвір, просвердлений для анкерів з внутрішнім різьбленням, має бути більше, щоб врахувати товщину стінок анкера. Оскільки отвір більший, ніж болт, його не можна просвердлити при встановленому кріпленні.

Отвор має бути «точковим», для чого необхідно встановити кріплення, відзначити на бетоні місця, де повинні бути зроблені отвори, зняти кріплення для свердління отвору, потім встановити кріплення на місце і закріпити його болтами.

Вставні анкери підходять тільки для бетону. Лаг-шипи можна використовувати як у бетоні, так і в цеглі чи газоблоці. Гвинт кріплення одночасно утримує кріплення на місці та притискає щит до матеріалу основи.

Анкера із зовнішнім різьбленням

Застосування анкерів для бетонуАнкера із зовнішнім різьбленням вставляються безпосередньо в отвори, просвердлені до того ж діаметру, що й анкерний болт, тому не потрібно робити отвори. Замість використання інструменту для затягування болта, монтажник ударяє по болту молотком, щоб загнати його в отвір, а потім, в більшості випадків, затягує його з моментом, зазначеним виробником.

При ударах по зовнішніх елементах кріплення, таких як клинові анкери (для бетону) і гільзові анкери (для бетону, цегли або блоку), щоб встановити їх, переконайтеся, що шайба надята, а гайка прикріплена до кінцевого різьблення, щоб захистити їх від ударів молотка.

Після забивання затягніть анкери з належним моментом затягування. Затягування не потрібно для ударних анкерів (тільки для використання в бетоні); встановлення штифта забезпечує крутний момент).

Застосування анкерів для бетону

Окрім використання тільки кріплення, що підходить для матеріалу основи, як зазначалося вище, існує кілька жорстких і незмінних правил для вибору анкера.

Вставні та клинові анкери вважаються анкерами для бетону, вони потрібні для кріплення важких вантажів або пристроїв, схильних до вібрації. Втулкові анкери можуть бути заміною клиновим болтам, коли вони слабшають.

При виборі відповідного кріплення для анкерування бетону враховуйте такі змінні:

  • Міцність на стиснення
  • Товщина
  • Вага навантаження
  • Ударне навантаження

Анкери для бетону можуть бути різних конструкцій, різних видів, розмірів. Виробляються з спеціальної сталі по Госту, покриваються засобом проти корозії.